Prilby Kask Safety spĺňajú parametre európskych technických noriem EN, podľa ktorých parametrov sú vyrábané, testované a certifikované. Uvedené normy spĺňa aj príslušenstvo, pri ktorom je certifikácia vyžadovaná a špecifikovaná. Prehľad noriem a certifikácia u výrobkov Kask Safety v našej ponuke:
EN 397 Priemyselné ochranné prilby
Norma stanovuje požiadavky na fyzikálne vlastnosti, skúšobné metódy a požiadavky na fyzikálne vlastnosti a označovanie priemyselných ochranných prilieb. Norma špecifikuje požiadavky povinné a nepovinné. Základné požiadavky sú zamerané na tlmenie nárazu a odolnosť proti prerazeniu pri rôznych prevedeniach prilby. Medzi nepovinné vlastnosti prilieb certifikovaných podľa EN 397 patria izolujúce vlastnosti proti elektrickému prúdu, ďalej tiež postrek roztaveným kovom. Norma zahŕňa aj požiadavky na značenie pracovných prilieb a užívateľské informácie o bezpečnostných rizikách.
EN 12492 Horolezecká výstroj - prilby pre horolezcov
Norma ustanovuje skúšobné a bezpečnostné požiadavky a metódy skúšania pri prilbách používaných v horolezectve. Prilby poskytujú ochranu používateľa, ktorá je však daná okolnosťami úrazu. Nosenie prilby tak vždy nemusí zabrániť smrti alebo trvalým následkom. Pri náraze je časť energie stlmená prilbou, čo zmenšuje energiu nárazu, ktorému je hlava vystavená. Tým môže dôjsť k poškodeniu konštrukcie prilby, preto musí byť každá prilba, ktorá bola vystavená nárazu, vyradená z používania.Horolezecké prilby sú vybavené vnútorným upevňovacím systémom, ktoré môžu byť príčinou zachytenia, čo môže spôsobiť za určitých okolností nebezpečie.
EN 50365 Elektricky izolujúce prilby
Norma stanovuje požiadavky, fyzikálne vlastnosti a skúšobné metódy na prilby poskytujúce elektrickú izoláciu pri použití v systémoch nízkeho napätia. Norma obsahuje definície, zatriedenie požiadavok (neelektrické a elektrické, značenie balenia, návody na používanie, mechanické, tepelné a elektrické skúšky, požiadavky na plán na zabezpečenie kvality a preberacie skúšky a usporiadanie a návody na skúšanie.
EN 14052 Priemyselné prilby s vysokým stupňom ochrany
Táto európska norma stanovuje fyzikálne požiadavky, požiadavky na vyhotovenie, skúšanie a označovanie priemyselných prilieb s vysokým stupňom ochrany. Zahŕňa ako povinné požiadavky, tak aj ďalšie doplnkové technické požiadavky uplatňujúce sa len vtedy, keď sú výslovne deklarované výrobcom prilby. Tieto prilby poskytujú užívateľovi väčšiu ochranu pred padajúcimi predmetmi, nárazom mimo vrchol prilby a proti následnému poraneniu mozgu, fraktúre lebky a úrazom krku. Sú tiež vybavené upevňovacím systémom, ktorý vyhovuje záväzným požiadavkám na uvoľnenie a účinnosť systému.
EN 166 Osobné ochranné prostriedky na ochranu očí
Ochranné štíty na tvár a štíty ochranných prilieb pre hasičov, pracovníkov sanitných vozidiel a záchranných služieb. Norma pojednáva o všeobecných funkčných požiadavkách pre rôzne druhy prostriedkov na ochranu očí a obsahuje napr .: - prevedenie; - klasifikáciu; základné požiadavky kladené na všetky prostriedky na ochranu očí; - rôzne doplnkové a voliteľné požiadavky; - rozdelenie požiadaviek, skúšok a použitia; - značenie; - informácie pre používateľov. Požiadavky na činiteľa prestupu pre rôzne druhy filtrov sú uvedené v samostatných normách.
EN 352 Mušľové chrániče sluchu
Táto norma je súborom požiadaviek na osobné ochranné prostriedky sluchu vo vzťahu k osobným ochranným prostriedkom. Zaoberá sa požiadavkami pre mušľové chrániče sluchu. Požiadavky normy sa týkajú najmä fyzikálnych a akustických vlastností mušľových chráničov sluchu. Rozmerové požiadavky umožňujú veľkej väčšine populácie v priemysle, aby uspokojivo vyhovovali mušľové chrániče strednej veľkosti. Norma tiež vyžaduje, aby boli udané hodnoty útlmu dosiahnuté chráničmi sluchu.
EN 1731 Osobné prostriedky na ochranu očí a tváre z pletiva
Táto norma špecifikuje materiály, konštrukciu, funkčné požiadavky, skúšobné metódy a požiadavky pre značenie pre prostriedky z pletiva na ochranu očí a tváre. Táto norma nie je vhodná pre prostriedky na ochranu očí a tváre na použitie proti rozstrekujúcej sa tekutine (vrátane roztaveného kovu), riziku vyplývajúcich z horúcich pevných častíc, elektrického nebezbečia, infračervenému a ultrafialovému žiareniu. Táto norma sa netýka ani ochranných prostriedkov z pletiva, ktoré sa používajú v športe napr. v ľadovom hokeji alebo pri šerme.
Naozaj chcete vyprázdniť košík?